Vanni emailimine

Antiigiveebil tekkis vajadus taastada vana vann

Vana email tuleks eemaldada liivapritsiga (haavliprits jätab liiga krobelise pinna). Haavlitega võib isegi augu vannist läbi lasta. Vanni põhi osutus üllatavalt õhukeseks 3-4mm.

Vanni värvisime pulbervärviga. Pulbervärvi kiht jäi üsna õhuke ja kopeeris kõiki aluspinna konarusi. (soovi korral saab pinda ka pahteldada). Pulberärv ise peaks olema väga vastupidav. Veel ei tea, kuidas mustust veidi krobeliselt pinnalt puhastada.
NB! 2 -he aasta pärast uurisime kliendilt tulemust. Klient oli tulemusega rahul. Värv püsis ja puhastamisega ei olnud raskusi.

Eestist ei leidnud võimalust nii suurt eset kuumas ahjus emailida.
Vanni kuumaks ajamine on seotud ka riskiga – metallis pidid pinged sees olema ja aeg-ajalt lööb mõnele vannile prao sisse.

Mind aitas pulbervärvimisega (frog.ee) – ei tea, kas igaüks jutule saab aga – …

Käsitsi emailimine
Päris head tööd teevad ka ajalehekuulutustes vannide emailimist reklaamivad firmad. Töö tehakse teie kodus. Paar aastat peab värv hästi vastu – siis hakkab värvikiht kuluma. Vastav värv on ka näiteks ESPAK´is müügil.

Vanni akrüülimine
Väga hea tulemuse andis vanni akrüülimine. Kohapeal vanni pind karestati lihvpaberiga ja vigastatud kohad pahteldati. Akrüüli mass segati kokku ja valati ringikujuliselt ülevalt alla. Paksus seintel 2mm põhjas 3-4-5mm. Tulemus pea 100% uue akrüülvanniga. Teostas Ekovann OÜ.