Värvijääkide eemaldamine puidult

Foorum Soovin ise restaureerida – küsin nõu Värvijääkide eemaldamine puidult

 • Autor
  Posts
 • 31. okt. 2013 kell 18:26
  Kalle Kase

  Sõber küsis nõu:
  Vana uks on puhastatud vanast värvist kuumaõhupuhuriga. Kuidas saada kätte viimased värvijäägid pragudest ja oksakohtadest. Veidi on värvijääke ka mujal pindadel?

  31. okt. 2013 kell 18:47
  Kalle Kase

  Pragudest ja oksakohtadest prooviksin värvi eemaldada värvieemaldajaga. Kui tegemist on vana linaõlivärviga võib värvieemaldaja ka ise teha: roheline seep + lubjapasta 1:1 Toimeaeg on küll pikem aga värvieemaldaja on loodussõbralikum. Poest võib leida näit. Uula, Liberon stripper, ja teisi värvieemaldajaid. Pintselda värvine koht, lase seista ja noaotsaga tuleks värvijäägid välja “nokkida”. Vajadusel korda protsessi. Suurtematelt pindadelt võiks proovida värvijäägid eemaldada kaabitsaga. Kui värvijäägid ära ei tule, prooviksin värvieemaldajaga. Pehmenenud värvijäägid eemaldaksin kaabitsaga, või hõõruksin maha karukeelega. Värvieemaldaja jäägid peseksin maha Vivacleaniga. Laseksin puidul kuivada ja lihviksin lihvpaberiga nr 100, või 120. NB! lihvi alati pikki puidusüüd.

  14. nov. 2013 kell 18:37
  ilen

  Kui urgitsemist on paljuvõitu, siis olenevalt ürituse nõudlikkusastmest on üks võimalus raskemini kougitavad vana värvi täpid-träpsud puiduga samas toonis värviga üle pintseldada või tupsutada.

  27. jaan. 2014 kell 11:53
  Alex

  Tere, kuidas vanalt kapilt liimitud tapeet/paber maha saada? Väga kapitaalselt on peale liimitud.

Reply To: Värvijääkide eemaldamine puidult
Sinu informatsioon:9 + 1 =


<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">

Reply