• Teak õli

Teak õli sisaldab linaõli, hiina puuõli (tungõli) ja männitärpentini. Teak õli imendub puidu sisse, kaitstes seda niiskuse ja mustuse eest ning moodustab tugeva ilmastikukindla kihi. Õli tihendab puitu ja toob esile kauni puusüü ja oksakohad. Teak õli sobib väärispuidust pindade (näit. tiik-, tamme-, pöögi- ja mahagonipuu) viimistlemiseks nii sise- kui välistingimustes. Teak õli sobib niiskestesse sisetingimustesse (näiteks väärispuidust pinnad vannitoas).

Värvus: läbipaistev

Kulu: hööveldatud puitpinnale on 5 -10 m2/l

Taara: 1L, 5L, 10L, 20L

Kasutuskohad: Väärispuidust terrassid, -aiamööbel, -uksed, -aknad, -sisepinnad

Kasutamisjuhend:
Eeltöötlus:
Viimistletav puitmaterjal peab kindlasti olema kuiv, max. puidu niiskus alla 15% ja õhu suhteline niiskus alla 80%. Puhasta vanad viimistletavad pinnad kõigepealt lakkidest, värvidest ja muudest eemaldatavatest ainetest. Puhasta järele jäänud pind lihvpaberiga ja eemalda lihvtolm.
Ei lahjendata. Sega hoolikalt enne kasutamist ja kasutamise ajal. Doseeri materjali õhukeste kihtidena pintsli või lapiga ja lase imenduda. Anna õlil imenduda umbes 30 minutit ning pühi ära liigne õli, mis enam ei imendu. Puitpinnad lihvitakse vahepeal ja viimistletakse uuesti. Viimistluskihtide arv on 2-4 sõltudes puitpinna kvaliteedist ja kasutamise eesmärgist. Viimistle puidu otspinnad eriti hoolikalt. Uus viimistlus tehakse vajadusel aasta pärast. Teak õli ei sobi lakitud või värvitud pindadele. Kasutamine muuks otstarbeks ja vastupidiselt antud nõuannetele ei ole soovitav.

Kuivamisaeg: Õhukeselt pintseldatuna 1-3 ööpäeva alusmaterjalist ja ilmastikuoludest sõltuvalt.

Tihedus: 0,90 kg/L

Tähelepanu!: Toode võib muuta töödeldava puidu värvitooni.

Töövahendite pesu: männitärpentin

TÄHELEPANU!
Keskkonnariskide vältimine: Tootega kokku puutunud kaltsud, puidulaastud ning muud kergesti süttivad poorsed materjalid võivad iseenesest süttida, seepärast peab neid enne hävitamist säilitama veega niisutatult, hoidma suletud plekktaaras või põletama koheselt. Toodet ei tohi sattuda pinnasesse, kanalisatsiooni ega veekogusse. Lekkinud vedelik kogutakse kokku liiva vms. mittepõleva ja imava materjali abil. Tühjad ja kuivad müügipakendid võib toimetada pakendite kogumispunkti, sellise võimaluse puudumise korral üldprügilasse. Vedeljäätmed tuleb toimetada ohtlike jäätmete kogumispunkti vms. kohta.

Ladustamine: Võimalik hoida külmas laos.


Ohutuskaart: KLIKI 


 

Teak õli

  • Tootja: Amello
  • Mudel: 26
  • Saadavus: Laos
  • Hinnad sisaldavad käibemaksu.
  • 7.76€

  • Maksudeta:6.47€

Võimalikud valikud


Seotud tooted

Männitärpentin

Männitärpentin

Männitärpentini saadakse männipuust, toode ei sisalda kunstlikke lisaaineid. Loo..

8.27€ Maksudeta: 6.89€