• Õlilakk

Õlilakk on traditsioonilise retsepti järgi valmistatud toode, mis koosneb värnitsast, looduslikust vaigust, hiina puuõlist ja tärpentinist. Sobib nii sise- kui välistingimustesse.  Viimistle Õlilakiga välistingimustes  ainult väärispuidust pindasid (näit. tiik-, tamme-, pöögi- ja mahagonipuu). Õlilakk on suure niiskuskindlusega ning kaitseb kulumise eest.  Sobib hästi niiskuskindlust nõudvate puitpõrandate (vannitoa ja esiku põrand), sise- ja  välisuste ning mööbli viimistlemiseks.

Kulu: 15-17 m2 liitri kohta 

Taara: 1L, 3L, 10L

Kasutuskohad: sise- ja välistingimustes:  puitpõrandad, uksed, mööbel

Kasutusjuhend:
Enne kasutamist korralikult segada. Tee kindlaks, et puitpind oleks puhas, kuiv ning lihvpaberiga korralikult töödeldud. Soovitav lihvpaberi karedus on 150 või peenem.

Kanna õhuke kiht Õlilakki puitpinnale pintsli või lapi abil. Liigse materjali osa, mis enam ei imendu peab hiljemalt 30 minuti  pärast pühkima ära! Kanna peale teine õhuke kiht pärast esimese kihi minimaalset kuivamisaega 24 tundi. Viimistluskihtide arv on 3-5 sõltudes puitpinna kvaliteedist ja kasutamise eesmärgist. Õlilakki saab toonida värvipigmentidega.
Õlilakk võib tumendada teatud tüüpi puitu. Õlilakk ei sobi lakitud, värvitud või vinüülpindadele. Kasutamine muuks otstarbeks ja vastupidiselt antud nõuannetele ei ole soovitav.

Hoiatus: 
Tootega kokkupuutunud kaltsud ja puidulaastud võivad iseenesest süttida! Neid võib säilitada veega niisutatult, suletud plekktaaras või põletama koheselt. 

Keskkonnariskide vältimine: Toodet ei tohi sattuda pinnasesse, kanalisatsiooni ega veekogusse. Lekkinud vedelik kogutakse kokku liiva vms. mittepõleva ja imava materjali abil. Tühjad ja kuivad müügipakendid võib toimetada pakendite kogumispunkti, sellise võimaluse puudumise korral üldprügilasse. Vedeljäätmed tuleb toimetada ohtlike jäätmete kogumispunkti vms. kohta.

Kuivamisaeg: õhukeselt pintseldatuna  24 tundi (20 ºC).

Värvus: värvitu

Läige: poolläikiv ( 4 kihti)

Töövahendite pesu: tärpentin

Õlilakk

  • Tootja: Amello
  • Mudel: 29
  • Saadavus: Laos
  • Hinnad sisaldavad käibemaksu.
  • 13.50€

  • Maksudeta:11.25€

Võimalikud valikud